Śnieg zaskoczył Poznań: intensywne prace odśnieżające i apel do właścicieli nieruchomości

Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu mieli pełne ręce pracy w środowy wieczór, kiedy rozpoczęły się opady śniegu. Ich zadaniem było odśnieżanie miejskich ulic. Tymczasem, straż miejska przypominała o obowiązku odśnieżania chodników, który spoczywa na właścicielach nieruchomości.

Wyjątkowo pracowity wieczór 29 listopada, rozpoczął się od szych opadów śniegu. Na ulice Poznania natychmiast wyjechały maszyny odśnieżające obsługiwane przez ekipy ZDM. Zgodnie z informacjami podanymi przez ten zarząd, początkowo skupiono się na usunięciu śniegu z dróg o strategicznym znaczeniu dla miasta.

Zarząd Dróg Miejskich przekazał również ważne informacje dla kierowców. Przypomnieli, że działania służb drogowych mają na celu jedynie złagodzenie skutków trudnej aury, dlatego też w czasie zmiennej pogody kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Szczególnie dotyczy to jazdy po mostach i wiaduktach, w pobliżu zbiorników wodnych oraz na terenach zalesionych. Prędkość powinna być dostosowana do panujących warunków atmosferycznych – podkreślił ZDM.