Szpital im. Strusia w Poznaniu wprowadza zmiany w procesie szczepień na COVID ze względu na duże zainteresowanie

Poznański Szpital im. Strusia wprowadza nową politykę szczepień przeciwko COVID, a mianowicie tylko osoby, które wcześniej się zarejestrowały, będą miały możliwość otrzymać szczepionkę. Wszystko to jest reakcją na olbrzymie zainteresowanie najnowszą szczepionką przeciwko tzw. Krakenowi – nowemu wariantowi koronawirusa.

Po tym, jak wielu pacjentom nie udało się otrzymać szczepionki podczas ich wizyty w szpitalu, placówka wydała oficjalne oświadczenie. Okazuje się, że liczba osób chętnych do zaszczepienia nowym preparatem znacznie przekroczyła ich oczekiwania.

W ciągu ostatnich miesięcy, kiedy dostępne były dawki przypominające starsze wersje szczepionek, zainteresowanie było stosunkowo małe. Z tego powodu szpital zaplanował tylko 300 dawek na pierwsze dwa dni podawania nowej szczepionki. Wówczas nie istniał jeszcze system obowiązkowej rejestracji dla osób pragnących przyjąć szczepionkę. Niespodziewanie jednak, duże zainteresowanie doprowadziło do sytuacji, gdzie już pierwszego dnia zużyto 230 dawek.

W rezultacie, nie wszystkim pacjentom, którzy przybyli następnego dnia, udało się zaszczepić. W dodatku, do punktu szczepień przyjeżdżały osoby pochodzące z dalszych rejonów, takich jak Gniezno czy Konin.