Volkswagen przenosi produkcję swojego flagowego modelu Golf do Polski

Decyzję o przeniesieniu części procesu produkcyjnego modelu Golf, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów na europejskim rynku, podjęła niemiecka firma Volkswagen. Produkcja ma zostać uruchomiona w Polsce w 2027 roku, w zakładzie Volkswagen Poznań – informuje dziennik „Rzeczpospolita”.

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez „Rzeczpospolitą”, począwszy od 2027 roku, Volkswagen Golf – jeden z najlepiej sprzedających się modeli samochodów w Europie, zostanie dodany do listy pojazdów produkowanych w poznańskim zakładzie firmy. Obecnie w Poznaniu produkuje się zarówno osobowe, jak i dostawcze wersje modelu Volkswagen Caddy. Nowa strategia Volkswagena sprawi, że Poznań stanie się drugim miejscem w Europie, gdzie będzie produkowany Golf, obok macierzystego zakładu firmy w Wolfsburgu.

W dalszej perspektywie czasowej, Volkswagen planuje przeprowadzić gruntowną transformację profilu swoich fabryk, skupiając się na produkcji samochodów elektrycznych należących do nowej rodziny SPACE.