Jan Józefowski objął stanowisko dyrektora TVP3 Poznań z misją demaskowania propagandy

Wielkopolski profesjonalista medialny, Jan Józefowski, rozpoczął pełnienie obowiązków dyrektora oddziału Telewizji Polskiej w Poznaniu. Decyzję o jego nominacji podjął Tomasz Sygut, stojący na czele likwidowanej spółki TVP jako jej dyrektor generalny. Józefowski zapowiedział, że jednym z jego kluczowych celów jest walka z propagandą występującą w TVP Poznań, co ma obejmować szereg działań na różnych płaszczyznach.

Pochodzący z Wielkopolski dziennikarz pełnił funkcję redaktora naczelnego regionalnego portalu internetowego W poznaniu od lutego 2022 roku. Portal ten założył on wspólnie z kolegami z branży – dziennikarzami, którzy wcześniej pracowali w TVP. Przed tym etapem kariery Józefowski był związany z TVP Info jako reporter i twórca reportaży dla audycji „Puls Polski”. Był również członkiem ekipy realizującej program „To jest temat”. Kolejnym ważnym punktem jego kariery było pełnienie funkcji wicenaczelnego, a później dyrektora programowego telewizji WTK.

Józefowski ma ambitne plany na przyszłość TVP Poznań. Chce, aby dział PR stał się centrum edukacji medialnej, prowadząc szkolenia z zakresu odróżniania prawdziwych informacji od manipulacji propagandowych. Tego typu wydarzenia mają mieć miejsce w różnych lokalizacjach Wielkopolski, takich jak domy kultury czy domy seniora. Dyrektor zapowiedział także, że stacja będzie częściej promować twórczość młodych artystów z regionu. Józefowski ma też pomysł na konkursy dla samorządowych organizacji, które mogłyby poprowadzić własne programy. Jak tłumaczy, stacja chciałaby służyć jako wsparcie technologiczne i finansowe dla takich inicjatyw.