Niezwykle trudne warunki na drogach Wielkopolski powodują wiele kolizji

Ruchliwa droga krajowa nr 25, biegnąca od Konina do Kalisza, była sceną tragicznego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, które miało miejsce w pobliżu miejscowości Rychwał. Niestety pięcioletnie dziecko, które podróżowało samochodem osobowym, musiało zostać przetransportowane do szpitala na dalsze badania.

Policja w Koninie informuje, że warunki drogowe są bardzo trudne, a nawierzchnie są niezwykle śliskie. Apelują również do kierowców o dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków.

Od wczesnych godzin porannych w całej Wielkopolsce doszło do licznych kolizji spowodowanych trudnymi warunkami. Na obwodnicy Murowanej Gośliny doszło do zdarzenia, w wyniku którego samochód wypadł z trasy. Sytuacja była równie trudna w Napachaniu, na drodze wojewódzkiej prowadzącej ze Szamotuł do Poznania, gdzie ciężarówka utknęła poprzecznie na jezdni blokując ruch. Incydent miał także miejsce w Pyszącej pod Śremem, gdzie tir uderzył w tył autobusu przewożącego dzieci. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do żadnych obrażeń.

Marta Mróz, przedstawicielka policji w Poznaniu, poinformowała nas, że tylko tego ranka na terenie Poznania i powiatu zanotowano aż siedem kolizji. Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu, poinformowała nas, że ekipy utrzymania dróg zimowych zostały wysłane na ulice o godzinie 1:00 nad ranem i ich działania są nieprzerwane, gdyż prognozy pogodowe nadal zapowiadają opad śniegu.