Nowy radiowóz dla policjantów w Pobiedziskach: Kia Sportage współfinansowany przez lokalny Urząd Miasta

Rozpocząwszy Nowy Rok, Komisariat Policji w Pobiedziskach otrzymał nową jednostkę do swojej floty. Kolejnym samochodem, który zasilił ich zasoby jest mały SUV marki Kia Sportage, wyposażony w przestrzenne i funkcjonalne wnętrze. Kluczyki do tego nowoczesnego pojazdu zostały uroczyście wręczone 4 stycznia na terenie komisariatu.

W ceremonii wręczenia kluczyków brały udział różne osobistości lokalnej społeczności. Wśród nich byli Komendant Miejski Policji w Poznaniu, insp. Robert Kasprzyk, oraz Komendant Komisariatu Policji w Pobiedziskach, podinsp. Roman Warda. Od strony władz miasta i gminy reprezentację stanowili Burmistrz Ireneusz Antkowiak i Sekretarz Gminy Artur Ostatkiewicz. Do spotkania dołączyli także inni funkcjonariusze służby policyjnej z pobiedziskiego komisariatu.

Podczas spotkania, Komendant Miejski Policji w Poznaniu skierował swoje podziękowania do urzędników za ich wsparcie finansowe w zakupie nowego radiowozu. Podkreślił, że ten gest jest nie tylko ogromną pomocą, ale także dowodem uznania dla istotnej roli, jaką policja pełni w społeczności.

Wybór nowego radiowozu był dobrze przemyślany. Funkcjonariusze często patrolują tereny trudno dostępne ze względu na ich ukształtowanie, a na terenie działania jednostki znajduje się wiele dróg gruntowych. Przejazd nimi zwykłym samochodem osobowym bywa problematyczny. Szef lokalnej jednostki policji jest przekonany, że nowy kompaktowy crossover będzie w stanie sprostać tym wyzwaniom.