Poznaniacy mają szansę pomóc w ratowaniu życia. Krwiobusy powracają na poznański dworzec autobusowy

Krwiobusy, dają możliwość mieszkańcom Poznania do zrobienia czegoś dobrego dla tych, którzy pilnie potrzebują krwi. Jest to również okazja, aby wziąć udział w akcji „Oddaj krew – uratuj życie”, organizowanej przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Organizatorzy akcji zwracają uwagę, że w miejscowym RCKiK brakuje najbardziej krwi o grupach: 0 Rh- oraz A Rh-. Częściej zapadające w zimie choroby oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak śnieg czy oblodzenia, które zwiększają ryzyko wypadków drogowych, sprawiają, że zapotrzebowanie na krew jest teraz szczególnie duże. Dworzec autobusowy Poznań Główny, będący miejscem o dużym natężeniu ruchu zarówno podróżnych jak i mieszkańców miasta, jest idealnym miejscem do przeprowadzenia takiej akcji.

Zbiórka krwi będzie miała miejsce co wtorek i piątek, w godzinach od 8 do 14, począwszy od piątku 12 stycznia. Miejsce zbiórki to stanowisko numer 5, na którym krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie czekał, aby przyjąć wszystkich chętnych do oddania krwi.