Prezydent miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak, pod ostrzałem polityków partii PiS

Kierując swą krytykę w stronę prezydenta Jacek Jaśkowiaka, poseł Bartłomiej Wróblewski z partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) stwierdził na konferencji prasowej, że jedynym osiągnięciem prezydenta są inwestycje ufundowane przez poprzednie władze. Konferencja ta była poświęcona omówieniu potencjalnych szans, jak również zagrożeń, które wiążą się z polityką mieszkaniową prowadzoną w mieście Poznaniu. Głównym punktem krytyki podczas tego wydarzenia był oczywiście prezydent Jaśkowiak.

Podczas swojego wystąpienia, poseł Wróblewski zwrócił uwagę na fakt, że prezydent Jaśkowiak w roku 2014 obiecał dostarczenie czterech tysięcy mieszkań dla potrzebujących mieszkańców Poznania. Jednak na koniec jego kadencji okazało się, że liczba ta jest znacznie niższa – powstało jedynie tysiąc takich mieszkań. W związku z tym, poseł PiS zauważył, że prezydent Jaśkowiak postawił sobie kolejne wyzwanie – dostarczenie 7200 mieszkań do końca 2024 roku, który dopiero co się rozpoczął.

Podczas konferencji poseł Wróblewski podkreślił także, że miasto Poznań mogło liczyć na znaczne wsparcie w kwestii polityki mieszkaniowej ze strony poprzedniego rządu. Jego słowa spotkały się z aprobatą Ewy Jemielity, radnej PiS z Poznania.