79. rocznica zakończenia okupacji Poznania: Edukacyjne spotkanie w Muzeum Uzbrojenia

W 2022 roku, mamy przyjemność celebrować 79. rocznicę zakończenia okupacji niemieckiej oraz walk o Poznań. W związku z tym, Muzeum Uzbrojenia, położone w Parku Cytadela, organizuje spotkanie edukacyjne mające na celu przypomnienie tych historycznych wydarzeń. Podczas interaktywnej lekcji historii uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze szczegółami walki o Poznań, różnymi rodzajami uzbrojenia, a także zobaczyć prezentacje grup rekonstrukcji historycznej pokazującą prawdziwy wygląd żołnierzy walczących podczas tych bitew.

Tego dnia, Muzeum Uzbrojenia będzie miało do pokazania coś specjalnego – otworzy nową część swojej stałej ekspozycji. Dodatkowo, od soboty dostępna będzie gra terenowa pt. „Między Wehrmachtem a Armią Czerwoną…”. Zainteresowanych zaprasza się w godzinach otwarcia muzeum, czyli od 10:00 do 16:00. Wstęp na te wydarzenia jest całkiem za darmo.

Z kolei w niedzielę, 25 lutego, proponujemy udział w spacerze szlakiem walk o Fort Winiary, poprowadzonym przez przewodnika. W godzinach popołudniowych odbędzie się także sesja popularno-naukowa na temat „Bitwa o Poznań”. Udział w tych wydarzeniach jest również bezpłatny, jednak za wejście do muzeum trzeba będzie zapłacić zgodnie z obowiązującym cennikiem. Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie Muzeum Uzbrojenia.