Akcja "Trzymaj ciepło" – darmowe badanie budynków kamerą termowizyjną w Poznaniu do końca marca

Projekt zastosowania kamery termowizyjnej do analizy budynków w Poznaniu trwa aż do końca marca. Celem tej inicjatywy jest pokazanie mieszkańcom, które części ich domów są nieszczelne lub nieodpowiednio ocieplone. To bezpłatna możliwość wykrycia miejsc utraty ciepła, co przekłada się na znaczne oszczędności w kosztach ogrzewania.

Za pomocą kamery termowizyjnej zostanie przeanalizowanych 335 domów jednorodzinnych i 10 kamienic mieszczących się w centrum Poznania oraz w dzielnicach Wilda, Jeżyce i Łazarz. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać swoje domy do udziału w programie „Trzymaj ciepło” aż do końca marca. Aby to zrobić, należy w formularzu zgłoszeniowym podać adres budynku, swoje dane kontaktowe, czyli imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail.

Wykorzystując kamerę termowizyjną, specjaliści mogą zidentyfikować miejsca nieszczelne lub złe zaizolowane, takie jak okna. Informacje te pozwalają mieszkańcom podejmować decyzje, które mogą zapobiec utracie ciepła i znacznie zredukować wydatki na ogrzewanie.

Badania przeprowadzane są od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych – od 17:00 do 21:00. Aby badanie było wiarygodne, muszą być spełnione pewne warunki atmosferyczne – nie może padać deszcz czy śnieg, a temperatura powietrza nie może przekraczać +3 stopni Celsjusza.

Po zakończeniu badania, właściciele budynków otrzymują szczegółowy raport z fotografiami termowizyjnymi. Na zdjęciach te widoczne są wszystkie miejsca, przez które ucieka ciepło.