Apel poznańskiej policji o pomoc w rozwikłaniu tajemnicy śmiertelnego pobicia mężczyzny w sylwestrową noc

W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce podczas ostatniego dnia 2019 roku, funkcjonariusze poznańskiej policji apelują o pomoc od potencjalnych świadków. Chodzi o incydent, w którym padła ofiara śmiertelne pobicia. W centrum uwagi jest 41-letni mężczyzna, którego ciało zostało znalezione w bloku mieszkalnym na poznańskim osiedlu Wichrowe Wzgórze. Po okresie tygodnia od zdarzenia, mężczyzna zmarł, przebywając w stanie nieprzytomności w szpitalu.

Wydarzenie to opisywał w poniedziałek rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – młodszy inspektor Andrzej Borowiak. Jak informował, 31 grudnia około godziny 10:00 rano na piętrze jednego z bloków na osiedlu Wichrowe Wzgórze, odkryto ciało nieprzytomnego mężczyzny. Ofiara doznała poważnych urazów głowy i została przewieziona do szpitala. Niestety, po tygodniu od incydentu, mężczyzna zmarł.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzą śledztwo w tej sprawie. Jak informuje Borowiak, do tej pory przeprowadzili analizę nagrań z monitoringu i wykonali sekcję zwłok ofiary. Na chwilę obecną nie ma jednoznacznej odpowiedzi co do przyczyny zgonu, a wyniki dalszych badań są oczekiwane.

41-latek został zaatakowany między godziną 7:30 a 10:00 w dniu Sylwestra. W momencie ataku mężczyzna był ubrany w niebieską kurtkę, czarną czapkę, dżinsy oraz czarne buty.