Powrót darmowego transportu miejskiego dla kibiców Lecha Poznań podczas meczów

W Poznaniu, po wieloletniej przerwie, odżyły starodawne przywileje dla fanów lokalnej drużyny piłkarskiej Lecha Poznań. Dzięki niemu kibice mogą korzystać z publicznego transportu za darmo w dniach meczowych. Celem tej inicjatywy jest przyciągnięcie większej liczby osób do korzystania z komunikacji miejskiej podczas podróży na mecze.

Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, jest pewien, że teraz jeszcze więcej entuzjastów piłki nożnej skorzysta z tej możliwości. Podkreśla on, że komunikacja miejska jest dodatkowo wzmacniana przed i po meczach, co ułatwia dojazd kibiców. Dodatkowo, to fantastyczny sposób na uniknięcie frustrujących korków drogowych, a autobusy i tramwaje dostarczą kibiców bezpośrednio do stadionu znajdującego się przy ulicy Bułgarskiej.

Wpisując się w aktualne zarządzenie prezydenta Poznania, bilet na mecz Lecha Poznań staje się również przepustką do bezpłatnych przejazdów tramwajem czy autobusem. Zarządzenie prezydenta pozwala organizatorom dużych wydarzeń, takich jak mecze piłkarskie czy imprezy kulturalne, na umożliwienie swoim uczestnikom bezpłatnej jazdy komunikacją miejską.

W praktyce oznacza to, że bilet lub karnet na mecz uprawniają do darmowych przejazdów komunikacją miejską w granicach Poznania. Przewoźnik informuje, że ta dogodność będzie dostępna jedynie w dniu meczu – od trzech godzin przed rozpoczęciem meczu aż do dwóch godzin po jego zakończeniu.