Autostrada A2 nieprzejezdna po wypadku – Kierowcy muszą zmagać się z utrudnieniami

Po incydencie drogowym, który miał miejsce na autostradzie A2, ruch w kierunku Niemiec z Poznania został całkowicie zablokowany. Zdarzenie miało miejsce pomiędzy węzłami Trzciel i Nowy Tomyśl, dokładnie na 98 kilometrze trasy, w pobliżu miejscowości Łomnica, gdzie doszło do dachowania jednego z pojazdów.

W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana, jednak na ten moment brak jest konkretnych informacji na temat jej stanu zdrowia. Ruch drogowy na tym odcinku autostrady w stronę Świecka jest całkowicie sparaliżowany. Jeżeli natomiast podróżujesz w kierunku przeciwnym, czyli do Poznania, droga jest przejezdna. Eksperci przewidują, że utrudnienia mogą potrwać aż do godziny 20.

Niefortunne zdarzenie na autostradzie A2 to nie jedyny problem, z jakim muszą zmierzyć się kierowcy jadący tą trasą. Rolnicy rozpoczęli protest na granicy polsko-niemieckiej w Świecku jeszcze przed południem. Wobec tej sytuacji, policja kieruje ruchem na objazdy. Ciężarówki, które poruszają się autostradą A2 w stronę Niemiec z Poznania, muszą skorzystać z alternatywnej trasy już na węźle Jordanowo, znajdującym się niedaleko Świebodzina.