Incydent drogowy na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Półwiejskiej w Poznaniu

Na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Półwiejskiej w poznańskim centrum, w godzinach popołudniowych doszło do zdarzenia drogowego. Zgłoszenie o incydencie wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 13:00. Jak się okazało, poszkodowany w wyniku kolizji jest użytkownikiem hulajnogi elektrycznej. W związku z tym, personel medyczny bezzwłocznie podjął niezbędne działania, aby udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy.

Podinspektor Łukasz Paterski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, potwierdził, że według wstępnych ustaleń doszło tam do potrącenia przechodnia poruszającego się na hulajnodze elektrycznej przez samochód osobowy marki Peugeot. Według relacji świadków, człowiek ten najprawdopodobniej przejechał na czerwonym świetle, a samochód jechał zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Po zdarzeniu poszkodowany, którym okazał się być mężczyzna prowadzący hulajnogę, został z obrażeniami nogi przewieziony do szpitala w celu dokładniejszego zbadania jego stanu zdrowia. W tym czasie na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze policji kontynuowali śledztwo w celu wyjaśnienia wszystkich szczegółowych okoliczności i przyczyn tego niefortunnego wypadku.