Mohamed Mezghrani, belgijski zawodnik Warty Poznań, podpisuje kontrakt obowiązujący do czerwca 2024

Mohamed Mezghrani, zawodnik futbolu z Belgii, który ma 29 lat i pełni funkcję wahadłowego, oficjalnie dołączył do drużyny Warty Poznań po obozie treningowym w Turcji. Zawodnik podpisał umowę, która będzie go obowiązywać do czerwca 2024 roku, z możliwością przedłużenia.

Przez większość czasu spędzonego na obozie w Turcji, Mezghrani był integralnym elementem „Zielonych”, występując w każdym meczu kontrolnym. Już podczas pierwszego sparingu pokazał swoje umiejętności strzeleckie, zdobywając bramkę (wynik 1:0 przeciwko LNZ Czerkasy), co przyczyniło się do ostatecznej wygranej wynoszącej 2:1. W kolejnym meczu przeciwko Slovanowi Liberec, faul na nim skutkował podyktowanym rzutem karnym. Dario Vizinger wykorzystał tę okazję, doprowadzając stan gry do remisu 1:1.

Prezes Warty Poznań, Artur Meissner, wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż Mohamed dołączył do drużyny. Prezes podkreślił, że zawodnik w trakcie obozu w Side wykazał się jakością gry, przyczyniając się do zwiększenia rywalizacji wśród wahadłowych. Meissner szczególnie docenił aktywność Mezghraniego na boisku, której efektem będzie poszerzenie możliwości taktycznych dla sztabu trenerskiego.

Po powrocie z Turcji, Mohamed Mezghrani przeszedł badania medyczne w klinice Rehasport, po czym podpisał umowę z drużyną Warty Poznań. Zawarte porozumienie obowiązuje do końca bieżącego sezonu i daje możliwość przedłużenia współpracy.

Jako zawodnik grający wcześniej w Holandii, Belgii i na Węgrzech, Mezghrani miał okazję poznać polską piłkę nożną oraz jej graczy. Słyszał od nich o intensywnej walce i wysokim tempie rozgrywek, co zdecydowanie wpłynęło na jego decyzję o przyjęciu oferty od Warty Poznań. Mohammed zapowiedział wkładanie 100% wysiłku w każdym meczu i wsparcie drużyny zarówno w ofensywie, jak i defensywie.