Zbliżające się targi edukacyjne w Poznaniu przyciągną tłumy

W nadchodzącym tygodniu, Poznań stanie się gospodarzem dla targów edukacyjnych, na których pojawią się reprezentanci różnych szkół i poziomów edukacyjnych, a także pracodawcy z propozycjami staży. To wydarzenie, którego znaczenie podkreśla imponująca liczba uczestników z ubiegłego roku – ponad 70 tysięcy, to przede wszystkim młodzi ludzie, poszukujący kierunku dalszej edukacji czy rozwoju zawodowego.

Targi te, organizowane pod hasłem „Moc edukacji”, stanowią również okazję do promocji szkolnictwa zawodowego. W ramach tego wydarzenia, odbędą się pokazy umiejętności praktycznych różnych zawodów, takich jak lakiernik samochodowy, fryzjer czy cukiernik.

Na targach nie zabraknie też pracodawców, nie tylko z regionu Wielkopolski, którzy przybędą z konkretnymi propozycjami – ofertami staży, praktyk oraz miejsc pracy. Jak informuje Joanna Kucharska, reprezentująca organizatorów targów z Poznania, zostaną zaprezentowane także nowoczesne odsłony klasycznych zawodów – energetyka czy mechanika.

Organizatorzy zadbają również o promocję nowoczesnych technologii w edukacji. Uczniowie będą mieli okazję zobaczyć, jakie ciekawe rzeczy można stworzyć, korzystając z drukarek 3D i innych cyfrowych narzędzi. Dorota Kinal, dyrektor departamentu edukacji Urzędu Marszałkowskiego, zapewnia, że na stoiskach samorządu wojewódzkiego zostanie zaprezentowana pełna oferta edukacyjna szkół regionu – od florystyki, przez kosmetykę, po fotografię.

Dorota Kinal dodaje, że podczas targów zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację 12-letniego Mikołaja, który niedawno przeszedł udar mózgu.