Lech Poznań ukarany za chuligaństwo kibiców podczas meczu ze Śląskiem Wrocław

Klub piłkarski Lech Poznań poniósł konsekwencje za nieodpowiednie zachowanie swoich kibiców, którzy podczas meczu rzucali szklanymi butelkami w graczy gościnnego zespołu Śląska Wrocław. Zdarzenie to miało miejsce podczas rozgrywanej 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Co ciekawe, to nie Komisja Ligi ani sam klub nie ujawniły informacji o nałożonym karze, ale Raków Częstochowa – przeciwnik Lecha Poznań w najbliższym meczu.

Incydent miał miejsce po zakończeniu emocjonującego spotkania między Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław, które zakończyło się remisem 0:0. Po odejściu zawodników ze stadionu, kilku kibiców gospodarzy rzuciło dwie szklane butelki w stronę drużyny gości. Na szczęście, żaden z zawodników nie został trafiony.

Wielu oczekiwało, że to Komisja Ligi ogłosi decyzję o karze w środę po południu. Jednak ku zaskoczeniu wielu, informację o karze upublicznił Raków Częstochowa. Klub ten na swojej oficjalnej stronie internetowej wydał oświadczenie w tej sprawie.

Na stronie klubu Rakowa Częstochowy czytamy: „W związku ze spodziewanym kompletem widzów na niedzielnym meczu z Lechem Poznań oraz brakiem przyjazdu kibiców gości, w czwartek o godzinie 10:00 udostępnimy do sprzedaży miejsca na trybunie D”.