Mercedes uderzył w ścianę budynku w Poznaniu, a kierujący nim mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia

Zdarzenie z udziałem samochodu marki Mercedes miało miejsce w Poznaniu. Po zderzeniu z kamienicą, osoba kierująca pojazdem opuściła miejsce kolizji. Obecnie tożsamość tej osoby jest ustalana przez funkcjonariuszy policji.

Na ulicy Szamarzewskiego w Poznaniu 27 marca, w środku tygodnia, około południa wydarzył się niebezpieczny incydent. Kierujący mercedesem stracił kontrolę nad pojazdem z nieustalonych jeszcze przyczyn. Zjechał z jezdni, uszkodził znak drogowy, przekroczył chodnik i rozbił się o ścianę kamienicy. Po zdarzeniu, kierowca bez wahania opuścił swój pojazd i zbiegł.

Naoczne świadki tego incydentu nagrali film, który dokumentuje moment ucieczki kierowcy. Kilka minut po zdarzeniu na ulicy Szamarzewskiego pojawiła się patrolująca tam policja. Funkcjonariusze ustalili, że nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego incydentu. Wstępnie całe zdarzenie sklasyfikowane zostało jako kolizja.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował: „Na miejscu jest właściciel samochodu, ale z jego oświadczenia wynika, że on tym autem nie jechał”. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości mężczyzny, którym był kierujący pojazdem.