Nowa funkcja w aplikacji Smart City Poznań – ułatwiająca korzystanie z komunikacji miejskiej

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Poznania i okolic, wprowadzono innowacyjną usługę w ramach aplikacji Smart City Poznań. Funkcja o nazwie Rozkład jazdy LIVE ma za zadanie ułatwić poruszanie się po mieście dzięki komunikacji miejskiej, zwłaszcza podczas godzin szczytu. Dzięki niej, użytkownicy będą mogli na bieżąco przeglądać opóźnienia i przyspieszenia pojazdów, które dostarczają informacje na temat swojej aktualnej pozycji.

Rozkład jazdy LIVE to najnowszy dodatek do aplikacji Smart City Poznań. Dzięki niemu, pasażerowie mają możliwość sprawdzenia w czasie rzeczywistym, kiedy następne kursy autobusowe lub tramwajowe danej linii odjadą z wybranego przystanku. Dodatkowo, funkcja daje możliwość sprawdzenia jakiego typu pojazdem jest obsługiwany dany kurs. Użytkownik może dowiedzieć się czy pojazd jest niskopodłogowy, czy jest wyposażony w klimatyzację, a nawet czy posiada możliwość podładowania smartfona.

Korzystanie z nowej funkcji jest proste i intuicyjne. Wystarczy wejść na główną stronę aplikacji i wybrać kafel oznaczony jako Rozkład jazdy LIVE. Dalej, użytkownik wpisuje nazwę przystanku, z którego planuje skorzystać i wybiera właściwy kierunek jazdy. W przypadku nieznajomości nazwy przystanku, aplikacja sama go wyszuka i podpowie nam jego nazwę.