Nowy Letni Dom Seniora na poznańskim Osiedlu Rusa: miejsce integracji dla mieszkańców

Mieszkańcy Osiedla Rusa w Poznaniu mają nowe miejsce do spotkań i spędzania wolnego czasu. W ramach projektu Letni Dom Seniora, przy szkole podstawowej w tej okolicy, powstała zadaszona wiata. Jest to przestrzeń, w której seniorzy z pobliskich bloków mogą się zbierać i miło spędzać czas.

Na realizację tego projektu zaangażowane było 30 tysięcy złotych z budżetu miasta – informuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania oraz kandydat na radnego z listy Koalicji Obywatelskiej. Takie inwestycje są szczególnie ważne dla tych, którzy nie posiadają własnych ogrodów działkowych czy też innych miejsc umożliwiających aktywność na świeżym powietrzu. Stąd pomysł na wykorzystanie przestrzeni przy Szkole Podstawowej nr 6 na Osiedlu Rusa jako miejsce spotkań dla seniorów, ale również dla dzieci.

Inicjatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję na stworzenie przestrzeni służącej integracji pomiędzy starszymi mieszkańcami a młodszym pokoleniem. Pomysłodawcą tego planu jest Marek Sternalski, radny i kandydat Koalicji Obywatelskiej, który zapowiedział dalsze starania o rozbudowę podobnej infrastruktury przy innych poznańskich placówkach oświatowych.