Oficjalne ogłoszenie kandydatów na radnych i prezydenta miasta przez Komitet Społeczny Poznań

Komitet Społeczny Poznań, który jest tworzony przez społeczników oraz zwolenników partii Razem z Poznania, ujawnił personalia swoich kandydatów, którzy będą ubiegać się o miejsca w Radzie Miasta Poznania. Na chwilę obecną komitet zdecydował się na upublicznienie tylko tych osób, które zostały wytypowane do startu z pierwszych miejsc na listach wyborczych w poszczególnych okręgach wyborczych w Poznaniu. Wykaz wszystkich kandydatów ma być gotowy i udostępniony publicznie 4 marca – jest to ostatnia dopuszczalna data zgłoszenia list kandydatów.

Jak już informowaliśmy wcześniej, Komitet Społeczny Poznań, działający pod hasłem wyborczym „Energia Poznania”, podał do publicznej wiadomości nazwisko swojego kandydata na stanowisko prezydenta Poznania. Tą osobą będzie Łukasz Garczewski. Obok tego, pan Garczewski również przewodzi liście kandydatów komitetu w czwartym okręgu wyborczym.

Formalna deklaracja startu w wyborach została przedstawiona: „Występujemy w nadchodzących wyborach jako Komitet Wyborczy Wyborców Społeczny Poznań, ponieważ nie akceptujemy kierunku, w którym podąża nasze miasto. Uważamy, że obecne zarządzanie miastem, które można porównać do zarządzania firmą pod nazwą „Jaśkowiak i spółka”, jest nieefektywne, prowadzi do zwiększania zadłużenia miasta i skupia się bardziej na zyskach spółek, niż na dobrobycie mieszkańców. Musimy pamiętać, że miasto powinno służyć ludziom i powinno być zarządzane tak, aby zaspokajało ich potrzeby i zapewniało dobry standard życia, a nie być miejscem, w którym odpowiedzialność za mieszkańców jest odstawiana na bok” – powiedział Łukasz Garczewski, kandydat Komitetu Społecznego Poznań na prezydenta miasta.