Nowy punkt informacyjny wsparciem dla przedsiębiorców

Zarząd miasta Poznań poinformował o otwarciu nowego punktu informacyjnego dotyczącego miejskiej uchwały krajobrazowej. Punkt ten, dostępny każdego poniedziałku, ma na celu pomóc przedsiębiorcom w zrozumieniu wszelkich wymagań i regulacji dotyczących lokowania urządzeń reklamowych na terenie obowiązywania tej uchwały.

Uchwała krajobrazowa to dokument prawny definiujący zasady dotyczące rozmieszczania reklam, ogrodzeń oraz obiektów niewielkich rozmiarów na obszarze architektury. Wspomniany punkt informacyjny, prowadzony przez pracowników Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznań, został stworzony z myślą o ułatwieniu mieszkańcom i biznesmenom nawigacji wśród przepisów nowo wprowadzonego prawa.

Magistrat Poznania podaje, że od początku marca do końca czerwca każdy poniedziałek w godzinach 15:30-17:00 to czas, kiedy każdy może skorzystać z usług punktu informacyjnego znajdującego się w Biurze Obsługi Mieszkańca, usytuowanym przy ulicy Za Bramką 1 (pierwsze piętro, sala 1B/28).

Punkt ten oferuje bezpłatne wsparcie dla mieszkańców i inwestorów w zakresie interpretacji przepisów uchwały oraz udziela porad dotyczących tworzenia projektów nośników reklamowych. Dodatkowo, można tam uzyskać informacje na temat miejskiej polityki krajobrazowej i dyskutować o najlepszych praktykach w dziedzinie reklamy – informuje magistrat.

W ramach uchwały krajobrazowej miasto Poznań zostało podzielone na cztery obszary. Pierwszy z nich obejmuje staromiejski Stary Rynek i sąsiednie tereny, a także Chwaliszewo i Śródkę. Drugi obszar to centrum miasta oraz historyczne dzielnice – Łazarz, Jeżyce, Wilda, Grunwald oraz część Starych Winograd, Sołacza, Łęg Dębińskich i osiedle Główna. Kolejny obszar to teren zurbanizowany, który obejmuje resztę osiedli mieszkaniowych oraz założenia przemysłowe i usługowe. Ostatni, czwarty obszar jest obszarem przyrodniczym, w skład którego wchodzi system zieleni o charakterze klinowo-pierścieniowym.