Otwarte spotkanie Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni w Poznaniu

W sobotę 16 marca, w stolicy Wielkopolski – Poznaniu, miało miejsce publiczne zgromadzenie zorganizowane przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 pod przewodnictwem Szymona Hołowni, współtwórcy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Marszałek Sejmu miał okazję do wygłoszenia swojego przemówienia na ten temat.

Szymon Hołownia w trakcie swój wizyty w Poznaniu stwierdził: „PiS miał 8 lat na zniszczenie Polski, my naprawimy ją w 3 miesiące”. Spotkanie odbyło się w Auli Artis Collegium da Vinci, gdzie na scenie poza marszałkiem Sejmu, pojawili się również minister Paulina Hennig-Kloska oraz Przemysław Plewiński, kandydat na prezydenta Poznania. Poza nimi, znaleźli się tam także inni kandydaci z całego regionu wielkopolskiego.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Przywróćmy Poznaniowi poznański porządek!”. Przemysław Plewiński rozpoczął swoje przemówienie słowami: „Zamknijmy oczy i wyobraźmy sobie, że za 4 lata przechadzamy się ulicą Święty Marcin czy 27 Grudnia i nie widzimy tabliczki „lokal na wynajem”. To jest mój cel, aby przywrócić Poznań mieszkańcom”. Przemysław Plewiński podkreślił również, że Poznań posiada ogromny potencjał – gospodarczy, społeczny, kulturalny i sportowy, który należy odpowiednio wykorzystać.