Poznańscy policjanci odzyskali 11 skradzionych aut wartych pół miliona złotych

Podczas akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, udało się zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzewanych o paserstwo pojazdów skradzionych za granicą. Podejrzenia dotyczyły co najmniej ośmiu samochodów pochodzących z Niemiec i Holandii. Dzięki staraniom poznańskiej „samochodówki”, policjantom udało się odzyskać łącznie jedenaście aut o łącznej wartości przekraczającej pół miliona złotych. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty i teraz sprawą ich przestępstwa zajmie się sąd.

Informacje, które wpłynęły do poznańskich kryminalnych, sugerowały możliwość odnalezienia skradzionych pojazdów na jednym z terenów w powiecie średzkim. Dnia 22 lutego br., policjanci postanowili sprawdzić te doniesienia. Na miejscu udało im się odnaleźć cztery auta francuskich marek – Renault Kadjar, Renault Kaptur, Peugeot 3008 oraz Citroen C3, które po dokładnej weryfikacji okazały się być skradzionymi z terenów Niemiec i Holandii.

Gdy policjanci przybyli na miejsce, zatrzymali tam 43-letniego mężczyznę, który zdawał się być w trakcie demontażu jednego z odnalezionych samochodów. Wszystkie pojazdy wykazywały ślady manipulacji polami numerycznymi VIN. W trakcie przeszukania posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli liczne części samochodowe oraz tablice rejestracyjne, które wyglądały na duplikaty.

W wyniku dalszych działań, kolejnego dnia po pierwszej interwencji, poznańscy kryminalni udali się do właściciela jednego z komisów samochodowych na terenie powiatu średzkiego. Tam odnaleźli kolejne cztery skradzione auta francuskich marek. Zostały one zabezpieczone, a 44-letni właściciel komisu został zatrzymany pod zarzutem paserstwa.

Policjanci jednak nie zakończyli tam swojej pracy. Ich skrupulatne działania doprowadziły do ujawnienia kolejnej lokalizacji – posesji oddalonej o kilkanaście kilometrów od miejsca poprzedniej interwencji. Tam odnaleźli oni kolejne trzy skradzione auta francuskich marek. W sumie funkcjonariuszom udało się odzyskać jedenastu skradzionych pojazdów o łącznej wartości przekraczającej pół miliona złotych.