Poznańska trenerka psów aresztowana za znęcanie się nad zwierzętami

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Radio Poznań, znana poznańska specjalistka od szkolenia psów została zatrzymana przez policję. Kobieta była wcześniej poszukiwana na podstawie listu gończego, ponieważ konsekwentnie ignorowała wszelkie próby kontaktu ze strony służb ścigania. W efekcie jej niekooperacyjne zachowanie doprowadziło do umieszczenia jej w areszcie.

Zatrzymanie wynikało z prowadzonego śledztwa dotyczącego oskarżeń o znęcanie się nad zwierzętami w szkole dla psów o nazwie „Mam psa. I co teraz?”. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, potwierdził te informacje. Zgodnie z jego słowami, kobieta nie reagowała na wezwania do stawiennictwa na przesłuchania. W odpowiedzi na ten brak współpracy, sąd zezwolił na jej tymczasowe aresztowanie i rozpoczęcie formalnych działań poszukiwawczych.

Nasze źródło wskazuje, że zatrzymano ją w momencie, gdy próbowała kontynuować swoje działania szkoleniowe w obecności klientów. Przewiduje się, że w nadchodzącym tygodniu zostanie przesłuchana i usłyszy formalne zarzuty.

Śledztwo dotyczące działalności Małgorzaty „Małgo” K., właścicielki szkoły dla psów, toczy się od jesieni poprzedniego roku. Jest to konsekwencja kontroli przeprowadzonej przez inspektora weterynarii oraz organizacje prozwierzęce. Kontrolerzy zidentyfikowali szereg problemów, w tym brudne i zbyt małe klatki, w których trzymano zwierzęta, niedożywienie psów, a także poparzenia spowodowane przez obroże elektryczne. W efekcie tej kontroli służby odebrały z ośrodka 15 czworonogów.