Sytuacja oświetlenia stadionu na Golęcinie – zmiana planów, ale cel ten sam

Chociaż Enea zdecydowała się wycofać z planów finansowania tymczasowego oświetlenia stadionu na Golęcinie, klub sportowy PSŻ Poznań nie zamierza rezygnować z tego celu. Klub przyjął alternatywne rozwiązanie, określane jako „plan B”, mimo że wymaga on dodatkowego wydatku, którego pierwotnie nie przewidywano.

Rzecznik klubu, Brajan Schulz, wyjaśnia, że „plan B” polega na angażowaniu innej firmy do dostarczenia mobilnego oświetlenia dla stadionu. Pomimo zmiany podejścia, efekt końcowy ma pozostać taki sam jak wstępnie planowany – stadion zostanie należycie oświetlony. Schulz dodaje również, że nowe reflektory są już testowane od dnia poprzedniego.

Decyzję Enei o rezygnacji z projektu komentuje również poseł Prawa i Sprawiedliwości z Poznania, Bartłomiej Wróblewski. Wróblewski, który przed jesienią ubiegłego roku pomógł skoordynować podpisanie umowy pomiędzy klubem a spółką energetyczną, wyraża swoje zdziwienie tym ruchem. Poseł zauważa, że Enea ma prawo do własnej decyzji o kierunkach swojej działalności, ale powinna także realizować wcześniej podjęte zobowiązania.