Smutna wiadomość o śmierci Jadwigi Kuczmy-Napierały, byłej dyrektorki Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Wielkopolski Urząd Wojewódzki, z siedzibą w Poznaniu, podał smutną informację o zgonie Jadwigi Kuczmy-Napierały za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zmarła była dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w stolicy Wielkopolski. Ale kim właściwie była ta zasłużona dla medycyny kobieta?

Reprezentanci WUW, których siedziba znajduje się w Poznaniu, opisują Kuczma-Napierałę jako wybitnego eksperta w dziedzinach takich jak medycyna społeczna, higiena i epidemiologia.

Jadwiga Kuczma-Napierała była docenianym dydaktykiem i wykładowcą, specjalizującym się w pielęgniarstwie zachowawczym oraz epidemiologii i zarządzaniu jakością. Jej ważny wkład w rozwój tych nauk jest nie do przecenienia. Łączyła pracę dydaktyczną z naukową – była współautorką licznych publikacji naukowych.

Przedstawiciele poznańskiego WUW dodatkowo zwracają uwagę na zaangażowanie Kuczmy-Napierały w zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego i sanitarnego, zwłaszcza podczas trwającej pandemii koronawirusa. Jej wkład w ten obszar miał znaczący wpływ na kształtowanie polityki zdrowotnej regionu Wielkopolski.