Trzydziesta edycja Forum Pszczelarskiego zbliża się wielkimi krokami

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu i Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu mają zaszczyt zaprosić na trzydziestą już edycję Forum Pszczelarskiego. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia. Jest to ważna i prestiżowa okazja do spotkania dla miłośników pszczelarstwa, którzy z roku na rok tłumnie zgłaszają swoje uczestnictwo.

Forum jest nie tylko miejscem spotkań i wymiany doświadczeń między pszczelarzami, ale także platformą do nauki. Uczestnicy mają szansę pozyskać cenną wiedzę od ekspertów, nawiązać kontakty w branży, a także dowiedzieć się o najnowszych trendach i rozwiązaniach w pszczelarstwie. Ponadto, wystawcy oferują na miejscu różnego rodzaju materiały i narzędzia niezbędne do prowadzenia pasieki.

Podczas spotkania odbędą się również wykłady naukowe. W tym roku prelekcje poprowadzi doktor inżynier Małgorzata Bieńkowska, profesor nadzwyczajny Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach – Państwowego Instytutu Badawczego. Podczas swojej prelekcji omówi efektywność zarządzania matkami pszczelim oraz wpływ zmian klimatycznych i pożytkowych na gospodarkę pasieczną.

Na Forum zabierze również głos dr inż. Łukasz Ignasiak, reprezentujący Sieć Badawczą Łukasiewicz, Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu. Podczas swojej prezentacji przedstawi szczegóły dotyczące projektu „Zdrowa Pszczoła – system zdalnego nadzoru ula pszczelego”, realizowanego przez WODR w Poznaniu we współpracy z dr hab. Moniką Fliszkiewicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Forum Pszczelarskie w Sielinku to także coroczna okazja do wręczenia nagród dla osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju pszczelarstwa, a także aktywnych pszczelarzy.