Kandydaci na europosłów w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu 7 obejmującego Poznań i Wielkopolskę

Data wyborów do Parlamentu Europejskiego to 9 czerwca. Liczba mandatów, które przypada Polsce do obsadzenia w roku 2024 wynosi 53, a podzielone są one na 13 okręgów wyborczych. Przyglądamy się bliżej kandydatom, którzy starają się o te stanowiska z okręgu numer 7 – to obszar Poznania i województwa wielkopolskiego.

Na czele listy kandydatów stojących do wyborów z ramienia Koalicji Obywatelskiej, zgłoszonych przez Koalicyjny Komitet Wyborczy, znajduje się Ewa Bożena Kopacz, z wykształcenia lekarz. Kolejnym na liście jest Michał Wawrykiewicz, który praktykuje jako adwokat. Trzecie miejsce zajmuje Marcin Rafał Bosacki, historyk.

Czwarte miejsce na liście należy do Anny Gramza-Michałowskiej, która jest nauczycielką. Piotr Stanisław Łuszczykiewicz, również nauczyciel, jest piątym kandydatem. Andrzej Michał Rataj – notariusz, występuje jako szósty kandydat.

Siódmym kandydatem na listach jest Rafał Duchniewski, wykwalifikowany politolog. Anna Nowak, ekspertka w dziedzinie ekonomii, jest ósmą na liście kandydatów. Dziewiąte miejsce zajmuje Agata Rezgui, przedsiębiorca.

Ostatni na liście, ale nie mniej ważny, jest Kevin Piotr Maliński – również politolog.