Kolejny rekord lotniska Ławica w Poznaniu na horyzoncie

Rok 2024 ma potencjał, aby przejść do historii poznańskiego lotniska Ławica jako rok z największą liczbą obsłużonych pasażerów. W ciągu minionych 100 lat nigdy nie notowano tak wysokich statystyk. Wzrost popularności tego lotniska jest widoczny również w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy to zarejestrowano przelot 2,8 mln osób.

Lotnisko Ławica w Poznaniu oferuje obecnie połączenia z 82 różnymi lokalizacjami na całym świecie. Dzięki temu pasażerowie mogą skorzystać z dostępnych lotów zarówno na krótkie przerwy weekendowe, jak i na długie wakacje.

Niewątpliwie ogromny wpływ na rosnącą liczbę pasażerów ma przewoźnik Ryanair, który oferuje bezpośrednie połączenia z Poznania aż do 37 lotnisk. Wśród nich znajdują się takie miejsca jak Rzym, Zadar, Barcelona czy Korfu. Dodatkowo Ryanair umożliwia loty do nowych miejsc – Kopenhagi, Dubrownika, Malagi, Palermo, Pragi czy Saloniki.

Kolejnym ważnym przewoźnikiem obsługującym lotnisko Ławica jest Wizzair. Ta linia umożliwia loty bezpośrednio do Londynu, Kutaisi oraz Tirany.

Lotnisko Ławica w Poznaniu oferuje również stałe połączenia z takimi miejscami jak Dubaj, Monachium, Frankfurt, Warszawa czy Anatalya.

Na uwagę zasługują także loty czarterowe, które pozwalają mieszkańcom Wielkopolski polecieć do 36 różnych miejsc, głównie na Bałkanach i w krajach basenu Morza Śródziemnego.

Ostatnim hitem jest linia do Zanzibaru. W ubiegłym roku z tej trasy skorzystało ponad 870 tys. podróżnych.