Marsz dla Życia organizowany przez Archidiecezję Poznańską odbędzie się w najbliższą niedzielę

Archidiecezja Poznańska jest organizatorem nadchodzącego Marszu dla Życia, który ma miejsce w niedzielę. Uczestnicy tego wydarzenia mają spotkać się na placu Mickiewicza o godzinie 14:00. Po odprawieniu krótkiej modlitwy, planują wyruszyć w procesji, która będzie przebiegać przez al. Niepodległości, ul. Solną, Estkowskiego, aż dojść do placu Katedralnego na Ostrowie Tumskim.

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że na placu Katedralnym na Ostrowie Tumskim od godziny 15:30 aż do 20:00 odbędzie się zbiorowe, rodzinne zgromadzenie religijne. Zarówno kierowcy jak i piesi powinni być świadomi możliwych utrudnień w ruchu drogowym związanych z tym wydarzeniem. W czasie przemarszu marszałków za uczestnikami marszu może dojść do chwilowego wyłączenia sygnalizacji świetlnej.

Jak dodaje Zarząd Dróg Miejskich, podczas trwania zgromadzenia na Ostrowie Tumskim możliwe jest również wyłączenie z ruchu jezdni w rejonie katedry i placu Katedralnego. Ta informacja z pewnością jest ważna dla wszystkich kierowców planujących przejazd przez te obszary w określonym czasie.