II Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu zaprasza na piątą edycję konferencji TED x II LO Poznań

TED x II LO Poznań, konferencja organizowana przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, została zaprojektowana na wzór międzynarodowego formatu TED. Tegoroczne spotkanie, które odbędzie się 7 czerwca 2024 roku, będzie już piątą edycją tego wydarzenia. Konferencja działa pod auspicjami międzynarodowej organizacji non-profit TED, która udzieliła na to oficjalnej licencji.

W trakcie spotkania studenci będą mieli okazję wysłuchać inspirujących prelekcji różnych prelegentów. Każdy z nich, w ramach swojego krótkiego wystąpienia, przedstawi istotne i różnorodne idee, mające na celu zachęcenie do działania, refleksji i dyskusji.

Konferencja TED x II LO Poznań ma na celu wspieranie rozwoju lokalnej społeczności oraz samych prelegentów. Wydarzenie to stymuluje dyskusje w środowisku lokalnym i inspiruje słuchaczy do wprowadzania zmian. Jest to także idealne miejsce do propagowania wartościowych idei. Ponadto, konferencja stanowi platformę do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także pomaga w rozwijaniu tzw. miękkich umiejętności osób występujących na scenie.

Spotkanie odbędzie się w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej przy ul. Matejki 8/10 w Poznaniu. Czas trwania wydarzenia to godziny od ok. 17:00 do 20:00.