Komunikat Urzędu Miasta Poznań w sprawie przetargu na usługi związane z odpadami komunalnymi

W kontekście procesu zarządzania odpadami komunalnymi, jest to zadanie Urzędu Miasta Poznań, aby zorganizować i przeprowadzić odpowiedni przetarg. Zgodnie z informacją, którą otrzymaliśmy bezpośrednio od urzędu, całe zamówienie zostało podzielone na osiem segmentów. Każdy z nich odpowiada za określony obszar gromadzenia odpadów. Warto zauważyć, że każda oferta jest analizowana indywidualnie dla poszczególnych części.

Poznań podjął decyzje dotyczące najkorzystniejszych ofert dla wszystkich ośmiu segmentów przetargu na usługi związane z odpadami komunalnymi. Wyboru dokonano dla wszystkich sektorów, a wykonawcy to:

Sektor I – Grunwald– Koma Usługi Komunalne Sp. z o.o., wcześniej obsługiwany przez Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o.

Sektor II – Jeżyce oraz Sektor III – Piątkowo, które pozostają pod nadzorem Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o.

Sektor IV jest teraz pod kontrolą Konsorcjum firm: KDS sp. z o.o. jako Lider Konsorcjum i COMUNALE sp. z o.o. jako Partner Konsorcjum. Wcześniej tę część obsługiwał FBSERWIS S.A.

Sektor V Rataje oraz Sektor VI Winogrady są zarządzane przez FBSERWIS S.A., z tym, że sektor VI wcześniej był pod kontrolą Remondis.

Na koniec, Sektor VII – Stare Miasto oraz Sektor VIII – Wilda nadal są obsługiwane przez Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o.

Analiza wyników przetargu wskazuje, że największym przegranym jest Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o., prywatna firma posiadająca udziały miasta, choć mniejszościowe. Jako, że miasto postanowiło przekazać część sektorów konkurencji, obniży to potencjalne zyski, które mogłoby osiągnąć jako udziałowiec Remondisu.