Nika Kwekweskiri, zawodnik Lecha Poznań, powołany na mecze reprezentacji Gruzji oraz Mistrzostwa Europy

Wychowanek Lecha Poznań, Nika Kwekweskiri, otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w czerwcowych meczach narodowej drużyny Gruzji. To pierwszy raz, gdy ta drużyna zakwalifikowała się na mistrzostwa kontynentalne, a kluczowy wkład w ten sukces miał właśnie Kwekweskiri. To on wykonał decydujący karny w barażowym starciu z Grecją, które zapewniło Gruzinom awans.

Mimo że forma gruzińskiego pomocnika Kolejorza w bieżącym sezonie nie jest imponująca, to jednak selekcjoner Willy Sagnol stale znajduje dla niego miejsce w swoim składzie. Taka sytuacja ma miejsce także teraz. Kwekweskiri został uwzględniony w 26-osobowej ekipie, która weźmie udział w czerwcowych meczach towarzyskich oraz debiutanckich dla kraju mistrzostwach Europy. Rozgrywki te rozpoczną się 14 czerwca na niemieckiej ziemi.

Gruzińska drużyna uzyskała swoje miejsce na turnieju poprzez baraże. Pomimo zajęcia czwartego miejsca w swojej grupie, dzięki silnemu występowi w dywizji C Narodowej Ligi zdołali dostać się do baraży. Pierwszy mecz wygrali z Luksemburgiem 2:0, podczas gdy w finale triumfowali nad Grecją w rzutach karnych. Zawodnik Lecha Poznań, Nika Kwekweskiri, przekroczył linię boiska w drugiej połowie dogrywki i skutecznie strzelił decydujący karny.