Obchody święta Bożego Ciała w Poznaniu, tradycyjna procesja eucharystyczna

Z okazji Bożego Ciała, mieszkańcy Poznania i okolic mieli możliwość uczestniczyć w tradycyjnej procesji, której trasa przechodziła przez centrum miasta. Wydarzenie to rozpoczęło się od mszy świętej odprawionej w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała, położonym na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Strzeleckiej. Liturgię kierował arcybiskup Stanisław Gądecki. Po zakończeniu mszy, wierni skierowali swoje kroki w stronę historycznego Ostrowa Tumskiego.

Procesja przebiegała przez różne ulice Poznania, takie jak Krakowska, Garbary, Wielka oraz Chwaliszewo, a następnie dotarła do katedry. To tam arcybiskup metropolita poznański wygłosił kazanie przed ostatnim ołtarzem. Na sam koniec została odprawiona kolejna msza św., tym razem już w archikatedrze.

Przybycie duchownych na miejsce przywitał proboszcz parafii, ks. Henryk Nowak.

Wspomnijmy, że corocznie w święto Bożego Ciała organizowana jest centralna procesja eucharystyczna, która rusza z sanktuarium Bożego Ciała i prowadzi wiernych ulicami Poznania aż do katedry na Ostrowie Tumskim.

W trakcie kazania kapłan przywołał temat głębszego zrozumienia tajemnicy Eucharystii oraz uzmysłowił obecność Boga i Kościoła we współczesnym świecie. Podkreślił, że świadomość uczestnictwa w życiu Kościoła wynika z pewności, że Jezus pełen miłosierdzia jest ciągle obecny w naszym życiu.

Ks. Henryk Nowak zaznaczył, że obchodzona dzisiaj uroczystość pomaga lepiej zrozumieć ciągłe odrodzenie się Kościoła.