Cały Poznań w rytmie ukulele – festiwal, który trwa do 2 czerwca

W ramach festiwalu przewidziano szereg aktywności, w tym warsztaty, zajęcia nauki gry dla najmłodszych i serię koncertów na trzech różnych scenach. Zdecydowana większość tych wydarzeń ma miejsce na placu Wolności, jednak dźwięk ukulele będzie odczuwalny w całej stolicy Wielkopolski.

Piotr Kończal, inicjator festiwalu, zapowiedział, że od tego momentu po ulicach Poznania będzie kursować autobus dwupoziomowy z muzykami na pokładzie. Muzyka będzie rozbrzmiewać z górnej części pojazdu, a następnie autobus zatrzyma się na placu i będzie tam stał przez cały czas trwania festiwalu. W środku autobusu będzie działać poradnia dla osób grających na ukulele – każdy, kto ma pytania lub prośby, może przyjść, a specjaliści dostroją instrument i opowiedzą o jego charakterystyce.

Na dzisiejszy dzień zaplanowano także inauguracyjny koncert jednego z głównych artystów festiwalu – Ranko Ukulele. Wydarzenie odbędzie się w klubie Muchos. Jak podkreśla organizator, wszystkie atrakcje są bezpłatne, co stanowi unikalne zjawisko nie tylko w skali światowej, ale przede wszystkim na poznańskiej scenie muzycznej.

Festiwal Cały Poznań Ukulele zakończy się 2 czerwca. Na najbliższe dni organizatorzy szykują występy artystów, między innymi z Hiszpanii, a także specjalny koncert Bartłomieja Nizioła, laureata skrzypcowego konkursu im. Henryka Wieniawskiego, w nietypowej aranżacji.