Policja w Poznaniu konfiskuje dowody rejestracyjne podczas kontroli taksówek

W ciągu jednej nocy, od godziny 21:00 w piątek do 4:00 w sobotę, poznańscy stróże prawa przeprowadzili rutynowe kontrole na terenie centrum miasta, koncentrując się na kierowcach świadczących usługi transportu osobowego. W wyniku tych działań, skonfiskowano aż 15 dowodów rejestracyjnych i nałożono mandaty na 24 osoby prowadzące pojazdy.

Szersze informacje na ten temat przekazała Podinsp. Iwona Liszczyńska, reprezentująca dział prasowy policji w Wielkopolsce. Według jej relacji, głównym celem było skontrolowanie kierowców, którzy oferowali swoje usługi transportowe za opłatą na obszarze Starego Miasta w Poznaniu.

Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze dokonali legitymacji blisko stu osób – dokładnie 98. Sprawdzili również stan techniczny i dokumenty aż 77 pojazdów.

Rezultaty tej interwencji były dość surowe dla niektórych z uczestników ruchu drogowego. Policjanci postanowili bowiem nałożyć karne mandaty na dwudziestu czterech kierowców. Co więcej, piętnastu z nich straciło tymczasowo swoje dowody rejestracyjne.