Poznańska scena studentów ożywa: Juwenalia i zmiany w organizacji ruchu

Rozpoczynający się 23 maja w Poznaniu festiwal studencki, znany jako Juwenalia, przynosi ze sobą nie tylko szereg imprez i atrakcji, ale także pewne zmiany w ruchu drogowym. Uliczny pochód, który odbędzie się w czwartek, jest jednym z wielu wydarzeń towarzyszących tej największej studenckiej zabawie.

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) w Poznaniu informuje o wyznaczonych objazdach i regulacjach komunikacyjnych wprowadzonych specjalnie na czas trwania Juwenaliów. Od godziny 19:00 dnia 23 maja do 2:00 dnia 26 maja ulica ojca Żelazka, znajdująca się przy Parku Jana Pawła II – miejscu głównych festiwalowych wydarzeń – zostanie zamknięta dla ruchu.

Na skrzyżowaniach z ulicami Dolna Wilda i Droga Dębińska pojawią się tymczasowe wygrodzenia na pasach skrętu w kierunku ulicy o. Żelazka. Dodatkowo, maksymalna prędkość jazdy zostanie ograniczona do 30 km/h. W czasie trwania Juwenaliów parkowanie na ul. o. Żelazka będzie niemożliwe, jednakże ruch autobusów miejskich zostanie zachowany. Sugerowane objazdy ulicy o. Żelazka prowadzą przez ulice: Droga Dębińska, Piastowska oraz Dolna Wilda.