Wybory do rad osiedli w Poznaniu: Mieszkańcy Krzesin, Pokrzywno i Garaszewo zdobywają milion złotych za najwyższą frekwencję

W minioną niedzielę, mieszkańcy Poznania mieli okazję uczestniczyć w wyborach do rad osiedli. W grę wchodził milion złotych – taką nagrodę obiecano osiedlu, które zanotowałoby najwyższą frekwencję. Pomimo że ogólny wynik frekwencji był bardzo niski, jeden rejon miasta zasłużył na dostęp do dodatkowego miliona.

12 maja to data, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń miejskich Poznania – tego dnia odbyły się wybory do rad osiedli. Mieszkańcy mogli oddać swoje głosy przez cały dzień, jednak pomimo to, udział w wyborach był niewielki.

Całkowity procent oddanych głosów w mieście wyniósł 9,05%. Oznacza to, że była to frekwencja nieco mniejsza niż podczas poprzednich wyborów do rad osiedli w 2019 roku. Ale zaskakująco wysoka liczba mieszkańców jednego z osiedli postanowiła skorzystać z prawa wyborczego, co zaowocowało rekordowym wynikiem. W osiedlach Krzesiny, Pokrzywno i Garaszewo, aż 37,5% mieszkańców skorzystało z prawa do głosowania.

Dzięki tak wysokiej frekwencji, osiedle Krzesiny, Pokrzywno i Garaszewo zostało nagrodzone obiecanym milionem złotych. Te środki mogą być teraz wykorzystane na dowolny cel, który wybiorą radni tej części miasta.