Zbigniew Czerwiński z PiS wraz z aktywistami osiedlowymi zapowiada zbiórkę podpisów na rzecz przekazania 2% dochodów miasta na budowę dróg lokalnych

Reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość radny miasta Poznania, Zbigniew Czerwiński, ogłosił dziś współpracę z działaczami lokalnymi, mającą na celu zgromadzenie poparcia dla obywatelskiego projektu uchwały. Projekt ten zakłada przekazanie dwóch procent zysków generowanych przez miasto na realizację infrastruktury drogowej na poziomie lokalnym.

Przypomnijmy, że Czerwiński był kandydatem na urząd prezydenta Poznania i przegrał starcie o to stanowisko z Jackiem Jaśkowiakiem w drugiej turze wyborów. Dziś podkreślił, że jeżeli zostaną podjęte odpowiednie działania, istnieje szansa na skuteczne rozwiązanie problemu zaniedbanej infrastruktury drogowej w ciągu najbliższych sześciu do siedmiu lat.

Podczas kampanii wyborczej wielokrotnie poruszano temat kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców Poznania, którzy są zmuszeni do codziennego korzystania z dróg o nieutwardzonej nawierzchni. Radny Czerwiński zwrócił uwagę, że w Poznaniu jest aż 150 kilometrów takich dróg.

W rozmowie z dziennikarzami Czerwiński podkreślił, że w ciągu ostatniego roku udało się wybudować jedynie około pięć kilometrów nowych dróg lokalnych. Były kandydat na stanowisko prezydenta miasta zaznaczył, że przy obecnym tempie prac modernizacja infrastruktury drogowej zostanie ukończona dopiero w drugiej połowie XXI wieku.

W ramach wsparcia dla obywatelskiego projektu uchwały planowanej przez Zbigniewa Czerwińskiego i jego współpracowników, potrzeba zgromadzenia minimum trzystu podpisów mieszkańców Poznania.