Rok pełen rozczarowań dla Lecha Poznań – sezon 2023/2024

Okres 2023/2024 nie okazał się szczęśliwy dla poznańskiego Lecha na różnych frontach. Główna ekipa Kolejorza, która była pod skrzydłami trenera Mariusza Rumaka, nie prezentowała się najlepiej i nie zdołała awansować do europejskich rozgrywek. Natomiast rezerwy Lecha, po pięcioletniej obecności, utraciły miejsce w drugiej lidze. Jeden z graczy, który wystąpił 62 razy w meczach rezerwowych, podjął decyzję o odejściu.

Drugi skład Kolejorza zajął ostatecznie 16. miejsce w drugoligowych zmaganiach i przyszły sezon będzie musiał rozpoczynać na czwartym szczeblu ligowym.

Według naszych źródeł, Tomasz Cywka, który brał udział w 79 meczach drużyny Lecha Poznań, opuści klub. Regularniej można go było zobaczyć w drugim składzie Kolejorza, gdzie zaliczył łącznie 62 mecze.

Doświadczony zawodnik grający na pozycji środkowego pomocnika czerpał radość z przekazywania swojej wiedzy młodszym graczom.

Tomasz Cywka zasłynął jako autorytet i wzorzec do naśladowania. Praca z nim była prawdziwym zaszczytem i niewątpliwie wiele się od niego nauczyliśmy. Mimo że gram na innej pozycji, często doradzał mi, dawał cenne wskazówki. Opowiadał o swoim doświadczeniu, co bezpośrednio przekładało się na nasze umiejętności. Często zostawał po treningach, wspierając nas i poświęcając swój czas – mówi jeden z młodych graczy Lecha.

35-letni pomocnik przez większość swojej kariery występował na angielskich stadionach, odnotowując długotrwały pobyt w Anglii. Był powiązany z takimi klubami jak Wigan Athletic, Oldham Athletic, Derby County, Reading, Barnsley, Blackpool i Rochdale.