Adam Z., podejrzany o morderstwo Ewy Tylman, stanie ponownie przed sądem w Poznaniu 30 października

Po raz trzeci, sprawa Adama Z., oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman, zostanie rozpatrzona przez Sąd Okręgowy w Poznaniu. Cały proces zacznie się na nowo 30 października, jak to zostało potwierdzone przez Biuro Prasowe Sądu Okręgowego w piątek.

Zniknięcie Ewy Tylman miało miejsce w listopadzie 2015 roku. Po kilku miesiącach poszukiwań jej ciało zostało odnalezione w rzece Warcie. Ze względu na zaawansowany stan rozkładu zwłok, biegli nie potrafili jednoznacznie ustalić przyczyny jej śmierci. Zdaniem prokuratury Adam Z. jest odpowiedzialny za śmierć kobiety – 23 listopada 2015 miał ją zepchnąć ze skarpy oraz wrzucić do rzeki, gdy była nieprzytomna. Za zarzucane mu czyny grozi kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia.

Adam Z. stawał już dwukrotnie przed sądem w tej sprawie. Pierwszy proces rozpoczął się w styczniu 2017 roku przed Sądem Okręgowym w Poznaniu. W kwietniu 2019 roku, sąd uznał Adama Z. za niewinnego i uniewinnił go od zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Jednak w styczniu 2020 roku, Sąd Apelacyjny w Poznaniu uchylił wyrok sądu pierwszej instancji i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.