Policjanci z Wielkopolski na podium podczas konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego

W finałowym etapie ogólnopolskiego konkursu na najbardziej kompetentnego stróża prawa w dziedzinie ruchu drogowego, który miał miejsce w stolicy Wielkopolski – Poznaniu, grupa funkcjonariuszy z regionu uplasowała się na trzecim miejscu. Mimo braku indywidualnych sukcesów, zespołowo osiągnęli znakomity rezultat. Zwycięstwo przypadło reprezentantowi województwa łódzkiego – Konradowi Hornichowi, służącemu na co dzień w Pabianicach.

Konrad Hornich, zwycięzca konkursu, przygotowywał się do niego przez cztery tygodnie. Liczba i jakość rywali były spore, a poziom rywalizacji bardzo wysoki. Jego treningi obejmowały pracę przed lustrem, aby opanować jasność sygnałów ręcznych na skrzyżowaniach dla kierowców. Dodatkowo ćwiczył jazdę motocyklem i manualną regulację ruchu drogowego. Wszystko to, aby dobrze zaprezentować swoje umiejętności podczas zawodów.

W trakcie zmagań konkursowych funkcjonariusze musieli wykazać się w szeregu konkurencji, zarówno praktycznych, jak i teoretycznych. Do zadań należało kierowanie ruchem na skrzyżowaniu w Poznaniu, jazda motocyklem na torze czy sprawnościowe prowadzenie samochodem. Dodatkowo, po dotarciu do wyznaczonych punktów strzelali z broni palnej.

Maciej Święcichowski, reprezentant wielkopolskiej policji, podkreślał wysoki poziom zawodników. W konkursie brała udział elita funkcjonariuszy z całej Polski – każdy z nich to prawdziwa crème de la crème w dziedzinie ruchu drogowego.