Parada statków na rzece Warcie zyskuje nowego organizatora po rezygnacji pełnomocnika prezydenta Poznania

Planowany Festiwal Fyrtle, który miał się odbyć w Poznaniu, zanosił się na katastrofę z powodu rezygnacji pełnomocnika prezydenta miasta od spraw związanych z promowaniem marki. Cezary Tyliński, który do tej pory zajmował się organizacją imprezy, niespodziewanie zrezygnował ze swojej funkcji. Jego odejście groziło odwołaniem festiwalu, który jest znany przede wszystkim z parady statków na rzece Warta.

Jednakże, pomimo niefortunnych okoliczności, wydarzenie ostatecznie odbędzie się dzięki wsparciu Estrady Poznańskiej. Ta instytucja podjęła się zadania przejęcia organizacji imprezy. Właśnie rozpoczęto rejestrację uczestników, którzy mają swoje prywatne łodzie. Zachęca się właścicieli łodzi do przyozdobienia i oświetlenia ich jednostek, które będą płynąć przez centrum Poznania na rzece Warcie.

Pierwsze statki wyruszają w piątkowy wieczór, po godzinie 20. Oprócz parady łodzi, organizatorzy przygotowali bogaty program dodatkowych atrakcji. Przewidziano między innymi uroczystość puszczania wianków z Plaży Rataje, koncerty w Starym Porcie oraz spektakl Teatru Ognia przy Moście Świętego Rocha.