Otwarcie miejskich kąpielisk i pływalni letnich w Poznaniu na początku lata

W nadchodzącą sobotę, 15 czerwca, poznańscy mieszkańcy oraz turyści będą mieli możliwość skorzystania z miejskich plaż przy jeziorach a także z letniej pływalni Kasprowicza – jak informuje Filip Borowiak, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Możliwość korzystania z tych atrakcji będzie dostępna do końca wakacji.

Według zapewnień Borowiaka, letnia pływalnia Kasprowicza rozpocznie swoją działalność w sobotę o godzinie 12:00. W pierwszym tygodniu jej otwarcia, basen będzie dostępny w godzinach od 12:00 do 20:00. Po zakończeniu roku szkolnego, czyli począwszy od 22 czerwca, godziny otwarcia zostaną wydłużone i basen będzie dostępny już od godziny 9:00. Dodatkowo wprowadzone zostaną specjalne godziny dla osób chcących popływać, czyli tzw. poranki (7.00-9.00), podczas których możliwe będzie korzystanie tylko i wyłącznie z 50-metrowego basenu pływackiego.

Osoby odwiedzające pływalnię będą mogły korzystać z 50-metrowego basenu pływackiego, niecki z zjeżdżalnią oraz brodzika z atrakcjami wodnymi dla najmłodszych. W pobliżu znajdują się także boiska do siatkówki plażowej i urządzenia do street workoutu. Na terenie pływalni działają punkty gastronomiczne, a dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia leżaka.

„Osoby zainteresowane odwiedzeniem Chwiałki – drugiej z letnich pływalni POSiR – zapraszamy po zakończeniu roku szkolnego. Pierwsi, którzy będą mieli okazję skorzystać z tej pływalni to uczestnicy Enea Junior Poznań Triathlon. Zawody triathlonowe dla najmłodszych odbędą się w sobotę 22 czerwca, natomiast już dzień później – w niedzielę 23 czerwca – baseny zostaną otwarte dla wszystkich. W sezonie letnim Chwiałka będzie czynna w godzinach od 9:00 do 19:00” – informuje Borowiak.