Poznańska ulica Św. Marcin ożywa podczas Letniego Święta

Co roku w listopadzie, ulica Św. Marcin w Poznaniu tętni życiem podczas obchodów jej imienin. Jest to jednak nie jedyna okazja do świętowania na tej ważnej poznańskiej arterii. W czerwcu odbywa się bowiem Letni Święty Marcin, podczas którego ulica przemienia się na dwa dni w pełen atrakcji deptak.

W weekendową sobotę i niedzielę, ulica Św. Marcin zapełnia się różnorodnymi stoiskami kulinarnymi. Na nich spotkać można wiele smakołyków jak sery z różnych zakątków Europy, greckie oliwki czy lokalne miody. Dodatkowo, można skosztować win z regionalnych winnic oraz wyjątkowych potraw serwowanych przez okoliczne restauracje i bary.

Podczas Targu Rzemieślniczego, odwiedzający będą mieć okazję do zakupienia unikatowych rękodzielniczych produktów. Na stoiskach znajdować się będą sojowe świece, ceramika, zabawki dla dzieci czy finezyjna biżuteria.

Niezapomniane atrakcje czekają również na najmłodszych uczestników Letniego Świętego Marcina. Planowane są m.in. animacje taneczne, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, a także szereg zagadek i szyfrów do rozwiązania. Dzieci będą miały okazję pobawić się w strefie Lego, poznać tajniki dziennikarstwa oraz obejrzeć magiczny pokaz. Dodatkowo, na dwa dni zyska nowe życie poznański tramwaj „Bąbel Bimba – Kindernalia”, w którym dzieci poczują się jak małe podróżniczki i podróżnicy.

Na ulicy Św. Marcin zostanie również ustawiona specjalna scena koncertowa. Przez cały weekend odbywać się będą tam koncerty lokalnych artystów i zespołów.

Impreza odbędzie się na odcinku ulicy Św. Marcin między ulicami Gwarną a Ratajczaka. Wydarzenia będzie można doświadczyć w godzinach od 12:00 do 22:00 w sobotę i od 12:00 do 18:00 w niedzielę.