Alan Czerwiński, piłkarz Lecha Poznań, otrzymuje propozycję od beniaminka Ekstraklasy, GKS-u Katowice

Sebastian Staszewski z TVP Sport przekazał informację, iż obecnie grający dla Lecha Poznań Alan Czerwiński otrzymał ofertę z GKS-u Katowice, klubu który niedawno dołączył do Ekstraklasy. Czerwiński jest zawodnikiem Lecha od 2020 roku, po zakończeniu swojej kariery w Zagłębiu Lubin.

Niemniej jednak, prawy obrońca, który urodził się w Olkuszu, przez ostatnie cztery lata nie był pierwszoplanową postacią w drużynie Lecha Poznań, ale mimo to odgrywał istotną rolę. W barwach „Kolejorza” wystąpił łącznie w 113 meczach, zdobywając cztery gole oraz dokonując 10 asyst.

W minionym sezonie Ekstraklasy, Czerwiński, będący jednokrotnym reprezentantem Polski, brał udział w 27 spotkaniach. Jego kontrakt z poznańskim klubem obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Niemniej jednak Sebastian Staszewski sugeruje, że mogą nastąpić zmiany już tego lata.

Piłkarz otrzymał propozycję od GKS-u Katowice, klubu, który zna bardzo dobrze, gdyż był z nim związany w latach 2012-2017. Wówczas rozegrał dla nich 143 mecze na poziomie I ligi. Poprzedni sezon okazał się wyjątkowo udany dla drużyny prowadzonej przez Rafała Góraka – po wielu latach oczekiwania udało im się powrócić do najwyższej klasy rozgrywek w kraju.

Zdobywając drugie miejsce w tabeli I ligi, GKS Katowice ustąpiło jedynie Lechii Gdańsk, ale mimo to osiągnęły swój cel – awans do Ekstraklasy.