Definitywny werdykt Sądu Apelacyjnego w Poznaniu w sprawie porwania i brutalnego zgwałcenia 14-latki

Sąd Apelacyjny w Poznaniu, w dniu środowym, wydał ostateczny werdykt na podstawie oskarżeń skierowanych przeciwko Paulinie K. i Alanowi M., którzy zostali oskarżeni o porwanie i okrutne zgwałcenie czternastolatki. Wyrok ten utrzymuje decyzję wcześniejszego sądu I instancji, który skazał Paulinę K. na karę pozbawienia wolności na okres 10 lat i miesiąca oraz Alana M. na karę 7 lat więzienia.

Znamy już szczegóły dotyczące zdarzeń, które miały miejsce w lipcu 2022 roku, w Poznaniu. Zgodnie z wynikami dochodzenia prokuratury, 14-letnia dziewczyna została brutalnie uprowadzona do samochodu przez Paulinę K., która miała wtedy 39 lat. W gwałtownym porwaniu uczestniczyli również Alan M., który miał wówczas 17 lat, oraz troje innych nieletnich. Śledczy ustalili, że po wyniesieniu jej do miejscowości Złotniki pod Poznaniem, nastolatka była poniżana i zgwałcona z nadzwyczajnym bestialstwem. Jak się okazuje, przyczyną tych zbrodniczych czynów był dług wynoszący 20 zł za uszkodzoną grzałkę do e-papierosa.

Wobec Pauliny K. oraz Alana M., prokuratura postawiła zarzuty porwania, pozbawienia wolności oraz brutalnego zgwałcenia nieletniej ofiary. Dodatkowo oskarżono ich o tworzenie i przechowywanie treści pornograficznych na telefonach komórkowych. W styczniu bieżącego roku, Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał Paulinę K. na karę pozbawienia wolności na okres 10 lat i miesiąca, natomiast Alanowi M. wymierzono karę 7 lat więzienia.

Oskarżeni zostali również zobligowani do wspólnej rekompensaty za wyrządzone krzywdy poprzez wpłatę kwoty 200 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonej. Ze względu na ochronę interesów małoletniej ofiary, cały proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Apelacje od nieprawomocnego wyroku do sądu II instancji złożyli obrońca oskarżonego Alana M., który wnosił o zmniejszenie surowości kary, a także prokurator i pełnomocnik pokrzywdzonej, domagający się zaostrzenia kary dla sprawców.