Brutalne pobicie nastolatki w Poznaniu: 16-latka zatrzymana przez policję

W Poznaniu kilka dni temu doszło do szokującego incydentu – brutalnego pobicia młodej dziewczyny. Policja wielkopolska, w osobie nadkom. Macieja Święcichowskiego, podkreślała niewłaściwe zachowanie osób obecnych na miejscu zdarzenia, które nie potrafiły odpowiednio zareagować na tę przemoc.

Atak miał miejsce 1 czerwca, a nagranie przedstawiające dwie osoby atakujące, kopiące i bijące ofiarę pojawiło się w mediach społecznościowych po kilku dniach od zdarzenia.

Kiedy filmik trafił do sieci i policjanci z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto go zauważyli, natychmiast rozpoczęli działania mające na celu wyjaśnienie sprawy. Wideo ukazywało szczegóły ataku na nastolatkę przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Krakowskiej w Poznaniu – powiedział nadkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Święcichowski dodał, że funkcjonariusze ustalili tożsamość pokrzywdzonej. Zaznaczył też, że dzień po ataku ofiara wraz z matką zgłosiła się na komisariat i złożyła oficjalne zawiadomienie o zdarzeniu. Policjanci skierowali dziewczynę do Zakładu Medycyny Sądowej w celu przeprowadzenia obdukcji.

W czwartek siły policyjne zatrzymały jedną z podejrzanych o dokonanie ataku – 16-letnią dziewczynę.

Nadkomisarz Święcichowski potwierdził, że funkcjonariusze znają już tożsamość drugiej osoby podejrzewanej o udział w pobiciu. Ze względu na stan zdrowia dziewczyny, policja nie przesłuchała jej jeszcze, ale zamierza to zrobić, jak tylko będzie to możliwe. Druga z podejrzanych ma 15 lat.

Zarówno 16-latka, jak i jej młodsza koleżanka są podejrzewane o dokonanie przestępstwa polegającego na pobiciu. Całość zgromadzonego materiału dowodowego, włączając w to wyniki obdukcji, wyjaśnienia i zeznania świadków, zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. To ten sąd zadecyduje o dalszym losie dwóch nastolatek podejrzanych o pobicie – podsumował Święcichowski.