Demonstracja solidarności z polskimi siłami mundurowymi na Placu Wolności w Poznaniu

W dniu dzisiejszym odbędzie się manifestacja pod hasłem „Poznań murem za polskim mundurem”. Wydarzenie to ma na celu wyrazić poparcie dla polskich służb mundurowych, które czuwają na granicach naszego kraju. Ponadto, uczestnicy demonstracji pragną oddać hołd 21-letniemu żołnierzowi, który stracił życie po tym jak został zadźgany nożem podczas pełnienia służby na granicy z Białorusią.

Organizacją tego wydarzenia zajęły się dwa miejsca: Młodzież Wszechpolska Poznań oraz Konwent Lechia – Korporacja Studentów Uczelni Poznańskich. Początek zgromadzenia zaplanowany jest na godzinę 19:00 i ma mieć miejsce na Placu Wolności.

Manifestacja nie tylko upamiętni młodego żołnierza, którego zgon był efektem ran zadanych mu nożem na linii granicznej z Białorusią, ale i da poczucie wsparcia służbom mundurowym, które codziennie narażają swoje życie aby chronić granice Polski. Organizatorzy szczególnie chcą okazać solidarność z tymi, którzy pełnią służbę na wschodnich rubieżach naszego kraju, gdzie sytuacja jest wyjątkowo trudna i niebezpieczna.